07.07.2021

Домбыра күнін мерекелеу аясында БММ-де дәріс-концерт өткізілді, оған мектеп оқушылары қатысты. Концерт барысында домбыраның тарихы, домбыраның Қазақстанның ең сүйікті халық аспабы екендігі туралы айтылды. Ол және оның ішектерінің дыбыстары, күй әуендері біздің халқымызды ұрпақтан-ұрпаққа сүйемелдейді. Ұлттық домбыра күні елімізде 2018 жылдан бастап аталып келеді.Одан әрі іс-шараның жалғасы оқушылардың Құрманғазы, Дәулеткерей, Нұрпейісова және басқа да танымал композиторлардың күйлерін орындауы болды. Іс-шараІ.Жансүгіровтың "Домбыра"өлеңіменаяқталды.

Д.Кажикова